Eskpertyza techniczna

Czy zdajesz sobie sprawę jak działająca wentylacja grawitacyjna jest ważna?

Wyłapiemy błędy wentylacji lub zbadamy jej skuteczność oraz wskażemy przyczynę powstawania wilgoci w twoim domu, przy okazji każdego montażu nawiewników. Brak przepływu powietrza między pomieszczeniami a kanałami wentylacyjnymi może powodować wiele problemów w naszym domu. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak łatwo zbyt szczelne okna lub zatkanie kratek wentylacyjnych wpływa na wentylację grawitacyjną wewnątrz pomieszczeń.

Niebezpieczna nieświadomość.

Co gorsze, często nie dbamy o właściwą wentylację w pomieszczeniach, nawet przy posiadaniu automatycznych gazowych podgrzewaczy( pieców gazowych). Gdzie do ich użytkowania wymagane jest stałe doprowadzanie przepływającego powietrza, inaczej mogą być dla nas niebezpieczne!  

Przyczyna pleśni i wilgoci. Koszty remontowe i nie tylko!

Brak wentylacji grawitacyjnej, wpływa także na powstawanie wilgoci oraz pleśni na ścianach wewnętrznych pomieszczenia. Ignorowanie istoty problemu zatem, brak zadbania o prawidłowy kanał wentylacyjny, może przysporzyć nam wiele kosztów remontowych. Ponadto zawilgocone ściany mogą powodować wychładzanie przyległych pomieszczeń w budynku a co za tym idzie wzrost kosztów ogrzewania. 

Błędy w wentylacji – już na etapie powstawania budynku

Niewłaściwe rozmieszczenie kanałów wentylacyjnych, już na etapie powstawania konstrukcji budynków, także może wpływać i utrudniać skuteczność wentylacji. W takich przypadkach wykonywanie dodatkowych otworów wywiewnych, może okazać się niewystarczające. Pomocna może okazać się wtedy wentylacja mechaniczna, tworząca nowe przewody wentylacyjne. Bez modernizacji struktury błędnie wykonanych kanałów, sam nawiewnik może okazać się mało skuteczny, ponieważ bazą jego działania jest współpraca z kominami.

A to nie koniec…

To tylko kilka głównych powodów dlaczego ekspertyza techniczna wykonywana przy każdym montażu może okazać się zbawienna i rozwiązać wiele problemów z jakimi się borykamy lub często nawet nie zdajemy sobie sprawy z ich istoty. Co więcej decydując się na montaż w naszej firmie gwarantujemy rozwiązanie i zrozumienie problemu.

Indywidualne podejście – skorzystaj za darmo!

 Jeśli nie wiesz czy zamontowanie nawiewników może być dla Ciebie pomoce, koniecznie skontaktuj się z naszym specjalistą. Udzielimy zupełnie darmowej konsultacji podczas, której przedstawisz szczegóły występujących u Ciebie problemów, dzięki temu pomożemy zadecydować czy montaż nawiewników okaże się pomocny także w twoim wypadku. 

+48 795 265 111